perfumkowo24.pl

Tablet – kompromis pomiędzy telefonem a laptopem

Tablet – kompromis pomiędzy telefonem a laptopem

Tablet – kompromis pomiędzy telefonem a laptopem

Tablety to obok laptopów i smartfonów jedne z najbardziej popularnych urządzeń, jeśli chodzi o elektronikę użytkową. Nie ma w tym nic dziwnego – tablet łączy w sobie cechy zarówno laptopa, jak i nowoczesnego smartfona. To swego rodzaju kompromis, na który każdy tak naprawdę może sobie pozwolić. Niekiedy nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile zalet ma ten niewielki, niepozorny sprzęt.

Czym właściwie jest tablet?

Jeszcze do niedawna niemal nikt nie słyszał o czymś takim jak tablet. Dzisiaj potrafią go obsługiwać nawet kilkuletnie dzieci, często wypiera on zwykłe telefony komórkowe. Czym dokładnie jest to urządzenie?

Tablet to inaczej przenośny komputer, który rozmiarowo jest większy niż smartfon, a jednocześnie mniejszy niż laptop – dlatego też jest bardzo poręczny. Zwykle takie urządzenia nie mają fizycznej klawiatury, a jedynie wirtualną, niemniej nie jest to tak kłopotliwe.

Tablety zwykle korzystają z dysków flash, choć niektóre z nich mogą współpracować z kartami pamięci. Ze względu na to, że mają one wbudowane karty umożliwiające bezprzewodową łączność z Internetem, dzięki nim można zrobić niemal wszystko – grać w gry, szukać informacji w wyszukiwarkach, korzystać z portali społecznościowych, oglądać filmy czy seriale itp.

Najważniejsze zalety tabletów

Po pierwsze, tablet może być świetnym narzędziem pracy – zwłaszcza na konferencjach, w podróży czy w innych miejscach, gdzie nie możemy skorzystać z laptopa. Na takim sprzęcie bez problemów możemy odbierać i wysyłać maile, zaprezentować klientom projekty, przeglądać prasę czy nawet pisać artykuły (choć to, ze względu na klawiaturę wirtualną, może być wyzwaniem). Chcąc wykorzystywać to urządzenie do pracy, najlepiej dokupić specjalne etui ochronne na tablet. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że nic mu się nie stanie i swobodnie będziemy z niego korzystać w dowolnym miejscu nie narażając go na uszkodzenia lub zarysowania.

Po drugie, tablet ma niewielkie rozmiary i bardzo mało waży, dlatego można go zmieścić praktycznie wszędzie – do plecaka, walizki czy torebki. Z pewnością nie będzie on zbyt dużym obciążeniem, a zabierając go ze sobą możemy mieć szansę sprawdzenia poczty czy social mediów o każdej porze, bez względu na to, gdzie się znajdujemy.

Po trzecie, tablet umożliwia nam szybszy dostęp do informacji. Wynika to głównie z faktu, iż z łatwością łączy się on z wi-fi, a poza tym ma dotykowy ekran. Dzięki temu nie musimy trzymać dłoni na touchpadzie – wystarczy przesunąć palcem po ekranie i wybrać odpowiednią opcję. Dlatego też osoby poszukujące mobilnego urządzenia głównie do surfowania w sieci powinny rozważyć zakup tableta.

Jak znaleźć idealny tablet?

Chcąc kupić tablet o dobrych parametrach, z którego na pewno będziemy zadowoleni, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim przekątną ekranu, rozdzielczość wyświetlacza i długość pracy baterii (choć ten parametr jest najtrudniejszy do sprawdzenia). Istotną rolę odgrywa także:

  • pamięć operacyjna,
  • procesor,
  • pojemność dysku,
  • możliwość zwiększenia pamięci poprzez zewnętrzną kartę pamięci.

Nie warto sugerować się wyłącznie ceną czy designem tableta, ponieważ to nie jest najważniejsze – aby urządzenie spełniało swoją funkcję, musi mieć dobry procesor, dość dużą pojemność, a przede wszystkim być poręczny i lekki.