perfumkowo24.pl

Preparaty pomocne przy suchym kaszlu

Preparaty pomocne przy suchym kaszlu

Preparaty pomocne przy suchym kaszlu

Naturalny syrop z cebuli, wywar z imbiru, herbatka z lipy i mieszanka oliwy z cytryną – to tylko niektóre sposoby na walkę z uciążliwym suchym kaszlem. Jeżeli jednak domowe metody zawiodą, warto pójść do apteki po syrop Levopront. Można go stosować u dorosłych i dzieci.

Jak pozbyć się suchego kaszlu?

Mokry kaszel pozwala wykrztusić wydzielinę zalegającą w układzie oddechowym, lecz suchy nie przynosi organizmowi żadnego pożytku, dlatego przez wielu lekarzy jest nazywany bezproduktywnym. Najczęściej pojawia się w nocy i sprawia, że długo męczymy się, nie mogąc zasnąć. Irytujące uczucie podrażnionego gardła może nam jednak towarzyszyć także przez wiele dni, dlatego nie warto czekać, aż samo zniknie. Tym bardziej, że istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się suchego kaszlu. Jednym z nich jest picie syropu z cebuli. Jego przygotowanie jest banalnie proste – wystarczy posypać pokrojone cebule cukrem i odstawić w ciemne miejsce do momentu, aż puszczą soki. Aby poczuć się lepiej, wystarczy wypijać po jednej łyżeczce syropu trzy razy dziennie. Możemy również pić przed snem herbatę z lipy, która sprawi, że w nocy nie będzie nas męczył suchy kaszel. Sprawdzonym sposobem na pozbycie się kaszlu jest także mikstura złożona z oliwy z oliwek zmieszanej z sokiem cytryny. Alternatywnie możemy też przygotować wywar z imbiru – wystarczy pokroić korzeń, zalać go wodą i gotować przez 20 minut na małym ogniu. Warto do niego dodać odrobinę miodu lub syropu malinowego dla smaku.

Czytaj także  Tyrozyna, właściwości i zastosowanie

Nie tylko domowe sposoby

Metody polecane przez nasze babcie z pewnością zmniejszą uciążliwość suchego kaszlu, nie zawsze jednak pomogą nam całkowicie się go pozbyć. Jeżeli więc pomimo ich stosowania, kaszel nie ustaje, sięgnijmy po sprawdzony preparat, jakim jest syrop Levopront. Można go stosować po konsultacji z lekarzem u dorosłych i u dzieci. Substancją czynną leku jest lewodropropizyna, która ma działanie przeciwkaszlowe, ale także przeciwuczuleniowe. Picie syropu pomaga usunąć skurcz oskrzeli i zahamować kaszel różnego pochodzenia. Levopront szybko się wchłania, dzięki czemu przyniesie nam ulgę krótko po jego zażyciu. Wystarczy trzy razy na dobę wypić jego niewielką ilość, by na dobre pożegnać się z suchym kaszlem. Istnieje wiele sposobów na walkę z uciążliwym kaszlem. Część z nich jest z powodzeniem stosowana od pokoleń, warto więc skorzystać z babcinych receptur. Jeżeli jednak pomimo picia herbaty z lipy, syropu z cebuli i cytryny z oliwą z oliwek objawy suchego kaszlu nie ustaną, sięgnijmy po Levopront – lek o sprawdzonej skuteczności.