perfumkowo24.pl

Jak zamknąć łuski włosa?

Jak zamknąć łuski włosa?

Jak zamknąć łuski włosa?

Włosy wysokoporowate nie wyglądają atrakcyjnie. Wydaje się, że są przesuszone, puszyste i szorstkie w dotyku. Jak zamknąć łuski włosa, by poprawić ich kondycję?

Porowatość włosów – co to takiego?

Każdy włos zbudowany jest z rdzenia oraz kory, która jest warstwą zrogowaciałych komórek i jest odpowiedzialna za kolor włosów. Ostatnim elementem są łuski, które stanowią zewnętrzną ochronę łodygi włosa.

To właśnie łuski odpowiadają za porowatość włosów. Im bardziej będą rozchylone, tym porowatość włosów będzie większa, a ochrona słabsza. Łuski chronią włosy przed promieniami UV czy zanieczyszczeniami środowiska. Rozchylone łuski sprawiają, że włos jest podatny na uszkodzenia https://davines.pl/blog/jak-zamknac-luski-wlosa/

Jak zamknąć łuski włosów?

Włosy nie lubią wysokich temperatur. Trzeba o tym pamiętać, gdyż włosy wysokoporowate nie powinny być pielęgnowane przy użyciu suszarki, lokówki czy prostownicy. Takie zabiegi wpłyną negatywnie nie tylko na ich kondycję, ale również wygląd.

W sytuacjach, gdy użycie prostownicy czy lokówki jest konieczne, warto zdecydować się na urządzenia, które mają regulacje temperatury. Przy użyciu niższych temperatur włosy tak nie ucierpią.

Dbając o włosy wysokoporowate należy również unikać naturalnych źródeł ciepła. Promieniowanie UV również nie jest korzystne dla struktury włosa. Po każdym myciu koniecznie należy używać odżywki, która ma filtry. Ważne jest używanie zabezpieczenia przed słońcem nie tylko w upalne lato, ale również wiosną czy jesienią. Bardzo zdradliwe jest słońce zimowe, które wydaje się delikatne, a jednak mocno działa na włosy.

Czytaj także  Wegańskie zamienniki mięsa

Panie, które chcą mieć piękne włosy muszą również pamiętać, że nasze codzienne zachowania również wpływają na kondycję włosów. Ścisłe upinanie, wiązanie czy tapirowanie włosów również zwiększa ich porowatość, a tym samym obniża ich kondycję.

Kondycja włosów a farbowanie

Wiele kobiet lubi mieć kolor na włosach. Trzeba jednak pamiętać, że farba, nawet ta bardzo dobrej jakości, ma wpływ na kondycję włosów. Warto zadbać, by odżywić włosy po każdym farbowaniu. Jak zamknąć łuski włosa, by wyglądały zdrowo i ładnie?

Myjąc włosy należy unikać wysokiej temperatury, która sprzyja rozchylaniu łusek. Niska temperatura wody jest bardzo ważna przede wszystkim w trakcie ostatniego etapu, czyli spłukiwania odżywki.

Ważne są również kosmetyki, których używamy. Do pielęgnacji włosów po farbowaniu przeznaczone są odżywki, których pH jest niskie, a kosmetyk zawiera wiele składników nawilżających.

Dobrym sposobem jest również używanie do pielęgnacji włosów wysokoporowatych płukanki zakwaszającej własnej roboty, która zamknie łuski. Wykorzystuje się do niej ocet jabłkowy lub cytrynę. Na szklankę wody należy wlać 1 łyżkę octu lub 1/2 łyżki cytryny. Takim roztworem płuczemy włosy.

Decydując się na ten sposób pielęgnacji włosów należy uważać, by sobie nie zaszkodzić. Płukanki można używać maksymalnie raz w tygodniu. Częstsze korzystanie z niej może doprowadzić do przesuszenia włosów.

Czytaj także  Dermokosmetyki w codziennej pielęgnacji skóry - jak je stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *