perfumkowo24.pl

Jakie wybrać soczewki podkreślające kolor oczu

Jakie wybrać soczewki podkreślające kolor oczu

Jakie wybrać soczewki podkreślające kolor oczu

Soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu mogą w sposób mało inwazyjny wydobyć nasze naturalne piękno. Żeby osiągnąć spektakularne efekty, musimy przestrzegać zasad związanych z doborem soczewek. Sprawdźmy zatem, jak wybrać soczewki podkreślające kolor oczu.

Wybór soczewek podkreślających naturalną barwę tęczówki jest uzależniony od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest kwestia ewentualnego korygowania wad wzroku. Soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu dostępne są w różnych rodzajach – zarówno jako szkła korygujące krótko- i dalekowzroczność, jak i pozbawione mocy (tzw. „zerówki”). Ważnym czynnikiem jest także wyjściowy kolor tęczówki – im jaśniejszy, tym większy wybór soczewek.

Soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu – nie dla każdego?

Podkreślenie naturalnego piękna tęczówki nie jest tożsame z całkowitą metamorfozą spojrzenia. Musimy liczyć się z tym, że soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu będą najbardziej pasowały osobom posiadającym jasne ubarwienie tęczówki – niebieskie, zielone lub szare. W przypadku oczu brązowych lub piwnych stosowanie soczewek jedynie podkreślających nie zagwarantuje efektu morskiego spojrzenia. Takie osoby potrzebują bardziej intensywnej zmiany – zastosowania soczewek całkowicie modyfikujących kolor.

Zadbaj o komfort noszenia

Decydując się na soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu wybierajmy jedynie materiały najwyższej jakości, które nie będą powodowały przesuwania się szkieł na gałce ocznej, ani zasłaniały źrenicy. Optymalnym rozwiązaniem są soczewki wykonane z tworzywa hydrożelowego, charakteryzującego się dużą elastycznością – co oznacza dobre przyleganie do gałki ocznej.  Nie zapominajmy także o kwestii bezpieczeństwa – żeby zapobiec bezpośredniemu kontaktowi barwnika z okiem – warto wybierać szkła wykonane w najnowszej technologii, uniemożliwiającej bezpośrednie stykanie się substancji wypełniających soczewkę z błonami śluzowymi gałki. To sprawia, że soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu mogą stosować nawet osoby z tendencją do alergii i podrażnień.

Czytaj także  Hit ostatnich sezonów, czyli jak nosić kombinezon damski?

Ochrona przed promieniami UV i przepuszczalność tlenu

Żeby soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu zapewniały maksimum komfortu i chroniły przed szkodliwym oddziaływanie promieniowania słonecznego – muszą być także wyposażone w specjalistyczne filtry UV. Dobrze jeśli posiadają możliwość noszenia przedłużonego – zarówno w dzień, jak i w nocy. Najlepsze soczewki kontaktowe podkreślające kolor oczu charakteryzują się również wysokim wskaźnikiem przepuszczalności tlenu, dzięki czemu oko nie męczy się i może swobodnie oddychać.