perfumkowo24.pl

Jaki żel do mycia twarzy?

Jaki żel do mycia twarzy?

Jaki żel do mycia twarzy?

4Wybór kosmetyków to niezwykle indywidualna kwestia. Skórę twarzy, jaką posiada dana osoba, da się przypisać do najbardziej powszechnych kategorii, jednak reakcja na konkretny kosmetyk jest w wielu przypadkach nie do przewidzenia. Jedno jest pewne, należy unikać specyfików zawierających składniki, na które mamy uczulenie, a także takich, które nie zaspokoją potrzeb naszej skóry.

Żel, który oczyszcza

Niezależnie od tego, czy twarz myjemy rano, czy wieczorem, konieczne jest jej należyte oczyszczenie. Wieczorem usuwamy z niej zanieczyszczenia, na które narażona była przez cały dzień. Rano natomiast przygotowujemy ją na nałożenie kosmetyków, jak krem czy podkład. Zabijanie bakterii i usuwanie szkodliwych substancji to podstawowe zadanie, jakiemu musi sprostać żel do mycia twarzy.

Żel, który odżywia

Warto pamiętać o tym, że nie tylko krem jest preparatem, który powinien dostarczać skórze substancji odżywczych. Każdy kosmetyk może, a nawet powinien to robić. Z tego względu ważne jest wybieranie preparatów, które nie tylko oczyszczają, ale również odżywiają, dostarczając skórze witaminy, minerały, a także innego rodzaju substancje aktywne, dzięki czemu staje się ona piękniejsza, zdrowsza i mniej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Czytaj także  Co na trądzik

A może by tak żel z peelingiem?

W kwestii pielęgnacji skóry niezwykle ważny okazuje się aspekt usuwanie martwego naskórka. Dzięki temu staje się ona bardziej delikatna i miękka, nabiera zdrowego wyglądu, a do tego „chętniej” przyjmuje substancje odżywcze. Warto więc co jakiś czas (raczej nie codziennie) stosować żel do mycia twarzy z minerałami w sposób mechaniczny zdzierającymi z naszej twarzy najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, która regeneruje się mniej więcej co trzydzieści dni. Stosowanie peelingu wspomaga naturalne mechanizmy, w jakie „wyposażona” jest nasza cera. Jeśli chcemy zapewnić jej świeżość i zdrowie, używanie żelu do mycia z peelingiem jest bardzo mądrym i skutecznym rozwiązaniem, które warto zastosować.

Niech zadecyduje skóra

Gotowe rozwiązania i dobre rady niestety często nie mają zastosowania tylko w konkretnych przypadkach, dlatego wybierając żel do mycia twarzy, warto eksperymentować i wyciągając wnioski stosować produkty, na które skóra reaguje najlepiej. Składniki, które w jednych przypadkach podrażniają, w innych mogą wpływać na skórę zbawiennie – i odwrotnie. Warto wziąć pod uwagę podobną prawidłowość i nie łudzić się, że możliwe jest znalezienie cudownego produktu, na który wszyscy reagują cudownie. Ponadto jeśli jesteśmy alergikami, musimy przed zakupem studiować skład konkretnego żelu. Gdy zawiera on w sobie substancje, które nas uczulają, pewne jest, że musimy poszukać dalej. Tylko rozwaga pozwala na uniknięcie przykrych konsekwencji, niewynikających ze złej woli producenta. Jak widać, kupno żelu do mycia twarzy to nie takie prosta sprawa, jeśli rzeczywiście ma on spełniać swoje funkcje. Wybór wymaga jednak chwili zastanowienia i znajomości preferencji własnej skóry.

Czytaj także  Jak odżywić włosy na wiosnę?