perfumkowo24.pl

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Zimą sprytnie ukrywamy się pod swetrami czy bluzami. Obfita materia skrywa ciało i ewentualne jego mankamenty, np. cellulit zwany skórką pomarańczową. Producenci oferują kosmetyki na cellulit, więc rozpocznijmy walkę z tą przypadłością. Lato odkrywa wszystkie nasze słabości, więc chcemy, by skóra wyglądała pięknie? Kupmy dobry krem na cellulit i zabierzmy się do dzieła.

Skąd się bierze skórka pomarańczowa? Czy kosmetyki na cellulit pomogą?

Cellulit znany jest kobietom na całym świecie. Niektóre nie doświadczają go nigdy, inne już w wieku nastoletnim mają z nim problem. Wyniki najnowszych badań dowodzą, ze 90% mieszkanek krajów cywilizowanych ma pomarańczową skórkę. Nie ma znaczenia tusza, gdyż ta przypadłość dotyka zarówno kobiety z nadwagą, jak i szczupłe. Nasze babki nie miały takich problemów, gdyż żyły zupełnie inaczej – zazwyczaj były szczupłe, dużo się ruszały oraz nie korzystały z antykoncepcji hormonalnej. Niestety, teraz styl życia jest inny, a dobry krem na cellulit jest bardzo potrzebny.

Jak się pozbyć cellulitu? Szukamy dobrego kremu na cellulit?

Jest wiele sposobów walki z pomarańczową skórką. Mają różną skuteczność, ale w każdym przypadku warunkiem powodzenia jest systematyczność. Możemy kupić najdroższe kosmetyki na cellulit, ale nie zadziałają jeśli nie będziemy wytrwałe i nie zmienimy diety. Rozwojowi pomarańczowej skórki sprzyja leniwy tryb życia. Jeśli przez cały dzień siedzimy przed komputerem, a wieczorem siadamy przed telewizorem, zmęczenie i stres lecząc kawą i kolejną tabliczka czekolady lub paczką chipsów, skórka pomarańczowa z pewnością zostanie z nami na zawsze. By pokonać cellulit, trzeba działać na wielu frontach. Co jest potrzebne? Ruch, zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia pielęgnacja to najważniejsze elementy walki z tą nieestetyczną przypadłością. Każdego dnia musimy się ruszać. Wystarczy energiczny spacer i kilkanaście minut gimnastyki połączone ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem. Po kąpieli kilkanaście minut trzeba przeznaczyć na wtarcie w ciało balsamu i automasaż. Dobry krem na cellulit zawiera składniki wzmacniające skórę i obkurczające naczynia krwionośne, ale trzeba go intensywnie wmasowywać przez 2–3 minuty. Masaż jest bardzo ważny, bo działa drenująco na skórę, tzn. pobudza krążenie krwi i pracę komórek oraz wspomaga odprowadzanie wody i limfy z tkanek.

Czytaj także  Jak dbać o paznokcie?

Dieta na skórką pomarańczową. Nie tylko kosmetyki na cellulit

Zadbajmy o dietę. Musimy jeść jak najwięcej produktów zawierających błonnik. W menu powinno być jak najwięcej błonnika. W diecie antycellulitowej korzystne działanie mają obie jego frakcje: nierozpuszczalna w wodzie, która zabezpiecza przed zaparciami i rozpuszczalna, który spowalnia wchłanianie tłuszczu. Źródłem nierozpuszczalnego błonnika są grube kasze i brązowy ryż, a rozpuszczalnego – cytrusy i jabłka.

Cellulitu można się pozbyć, ale na pewno zajmie nam to sporo czasu. Zmieńmy nawyki żywieniowe, zacznijmy się ruszać i kupmy dobry krem na cellulit, a skórka pomarańczowa na pewno w końcu zniknie.