perfumkowo24.pl

Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

Paznokcie codziennie narażane są na urazy. Delikatna płytka paznokcia niemal przez cały dzień styka się z detergentami, kosmetykami i twardymi przedmiotami, które uszkadzają jej powierzchnię. Ponadto, jeśli nie dbamy o nie odpowiednio, wyglądają coraz gorzej. Tymczasem wystarczy przejrzeć ofertę dermokosmetyków do ciała, by znaleźć odpowiedni krem do paznokci. Jak dbać o paznokcie i chronić je przed uszkodzeniami?

Jak dbać o paznokcie? Wybieramy krem do paznokci

Jeśli nasze paznokcie są w złym stanie, zastanówmy się czy dobrze o nie dbamy. Czy na półce w łazience stoi krem do paznokci? Czy zmywamy i sprzątamy w specjalnych rękawicach? Oczywiście, łamliwość paznokci może być uwarunkowana genetycznie i tego nie zmienimy, ale nie zwalnia nas to z obowiązku pielęgnacji. Łamaniu się i osłabieniu paznokci sprzyja dieta uboga w cynk, żelazo, krzem i witaminy z grupy B. Ponadto, jeśli nie używamy odpowiednich dermokosmetyków do ciała, dłonie się suche i zniszczone. Nie pomaga im także wilgoć, mróz, suche powietrze i częste zmiany temperatury. Pamiętajmy również, by nie moczyć dłoni zbyt długo w wodzie. Zmywając manicure, zrezygnujmy ze zmywaczy z acetonem.

Co, poza kremem do paznokci, poprawi ich kondycję? Układamy dietę

Dieta bogata w cynk i żelazo wpływa nie tylko na wzmocnienie paznokci, ale również na poprawę wyglądu skóry i włosów. Potrzebne są witaminy A, E, B1, B2, B3, B9 oraz mangan, magnez, cynk, żelazo i fosfor. Odpowiednie składniki odżywcze znajdziemy w nasionach słonecznika i pestkach dyni. Warto jeść także niesiarkowane suszone owoce oraz zboża, jaja i rośliny strączkowe, które dostarczają witamin z grupy B.

Czytaj także  Jaki tonik do twarzy?

Nie tylko dermokosmetyki do ciała? Jak wygląda właściwa pielęgnacja paznokci?

Łamaniu się paznokci zapobiega odpowiedni manicure. Z pewnością zrobi go doświadczona manikiurzystka, ale warto się nauczyć, jak zrobić manicure, by zadbać o siebie. Pamiętajmy, by zawsze piłować paznokcie w jedną stronę. Używajmy szklanego lub papierowego pilniczka, a przed pomalowaniem paznokci nałóżmy odżywkę, która je wzmocni. Po skończonym zabiegu nałóżmy na dłonie odpowiedni krem do paznokci. Nawilżenie i natłuszczenie jest bowiem bardzo istotne. Dzięki diecie zrobimy to od wewnątrz, a dzięki kosmetykom od zewnątrz. Sprawdźmy ofertę dermokosmetyków do ciała i poszukajmy specyfiku, który będzie natłuszczał i nawilżał, ale nie zostawi na dłoniach tłustej i nieprzyjemnej warstwy. Warto mieć w torebce krem do paznokci w małej tubce, by móc kremować dłonie kilka razy dziennie. Ponadto, gdy jest zimno, zawsze nakładajmy rękawiczki.

Producenci dermokosmetyków do ciała oferują bardzo dużo produktów, a część z nich warto włączyć do codziennej pielęgnacji. Z pewnością przyda się dobry krem do paznokci, który będzie pomocny w walce o ładne i zadbane dłonie.