perfumkowo24.pl

Jakich substancji unikać w kosmetykach do twarzy?

Jakich substancji unikać w kosmetykach do twarzy?

Jakich substancji unikać w kosmetykach do twarzy?

Wybór kosmetyków, które oferuje nam przemysł kosmetyczny, jest ogromny. Niestety, często nie mamy świadomości, że składniki kremów czy mleczek mogą podrażniać skórę. Niektóre mogą prowadzić nawet do chorób skóry. Czy są także w dermokosmetykach? I jakich składników unikać?

Co nakładamy na skórę? Kosmetyki i dermokosmetyki

Każdego dnia na skórę nakładamy wiele kosmetyków. Jeśli zazwyczaj kupujemy dermokosmetyki, które produkowane są pod czujnym okiem lekarzy alergologów, nie musimy się niczego obawiać, na pewno nam nie zaszkodzą. Te specyfiki zazwyczaj są droższe, a często w czasie zakupów kierujemy się ceną, nie zwracając uwagi na składniki. Tymczasem warto przeczytać skład, aby unikać substancji, które są szkodliwe dla naszego organizmu. Pamiętajmy, że kolejność wypisanych składników nie jest przypadkowa. Im wyższa pozycja substancji w opisie produktu, tym zawartość procentowa w danym produkcie jest wyższa.

Niebezpieczne składniki w kosmetykach. Czy są także w dermokosmetykach?

Pierwszym z groźnych składników jest yclopentasiloxane, które należy do gatunku silikonów cyklicznych. Silikony ułatwiają wchłanianie i rozprowadzanie na skórze, dzięki czemu skóra jest idealnie gładka. Jednak działanie to jest dobre i korzystne tylko na krótki czas. W dermokosmetykach na pewno nie ma parabenów, ale można je znaleźć w niektórych kremach z drogerii. Parabeny to substancje konserwujące, które mają za zadanie przedłużyć ważność kosmetyków, a często są przyczyną podrażnień skóry i uczuleń. W szamponach można znaleźć sodium dodecyl sulfate, które dają wrażenie lśniących włosów, ale po pewnym czasie bardzo je osłabiają. Syntetyczne detergenty zaś przesuszają i podrażniają skórę. Wazelina i oleje mineralne są produktami destylacji ropy naftowej. Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Uniemożliwiają swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry, a, niestety, są powszechnie używane do produkcji kosmetyków, ponieważ są tanie i trwałe. Tylko w dobrych dermokosmetykach nie znajdziemy talku, który może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych oraz ropnych gruczołów apokrynowych i łojowych.

Czytaj także  Jak dbać o paznokcie?

Dlaczego warto wybierać dermokosmetyki?

Chcąc uniknąć szkodliwego wpływu substancji kosmetycznych na skórę, wybierajmy dermokosmetyki. Są to kosmetyki dermatologiczne, które możemy zastosować na zdrową skórę, ale przede wszystkim mają one działać wspomagająco w leczeniu problemów lub chorób skórnych. Produkuje się je w warunkach sterylnych i testuje na skórze bardzo wrażliwej. Dermokosmetyki od zwykłych kremów różnią się przede wszystkim składem. Są hipoalergiczne, nie mają substancji mogących powodować reakcje alergiczne skóry ,takich jak środki zapachowe, barwniki, olejki eteryczne, które mogą uczulać. Ponadto, mają wyższe stężenie składników bioaktywnych w porównaniu do kremów drogeryjnych. Pozbawione zaś są sztucznych barwników i drażniących parabenów, przez co mogą być polecane do pielęgnacji skóry szczególnie wymagającej.

Jeśli zależy nam na ładnej i zdrowej skórze oraz dobrym zdrowiu, sprawdzajmy skład każdego kosmetyku, zanim zdecydujemy się na jego zakup – doradzają specjaliści z firmy Tołpa. Sięgajmy po dermokosmetyki, które nie zawierają szkodliwych substancji i mają najlepsze właściwości pielęgnacyjne.