perfumkowo24.pl

Jaki tonik do twarzy?

Jaki tonik do twarzy?

Jaki tonik do twarzy?

Pielęgnacja twarzy to nie tylko używanie żelu czy kremu, które oczyszczą, nawilżą i odżywią. Jest jeszcze bowiem w tym łańcuchu etap pośredni. Przed nałożeniem kremu trzeba przecież sprawić, by skóra odzyskała naturalną równowagę zaburzoną przez składniki zawarte w kosmetyku do mycia twarzy. Takie działanie wykazuje tonik, który ponadto likwiduje to, czego nie zdołał usunąć żel, czyli resztki makijażu itd.

Czym się kierować wybierając tonik?

Opisywany tutaj kosmetyk składa się głównie z wody, jednak kluczowe w tym przypadku są dodatki mające decydujący wpływ na skuteczność produktu w przypadku konkretnego rodzaju cery. Jeśli chodzi na przykład o skórę wrażliwą, należy unikać środków mających w swoim składzie alkohol, który jak wiadomo podrażnia. Jeśli nasza cera jest sucha, warto wybierać produkty bogate w olejki, dzięki czemu będą one nie tylko równoważyć pH skóry, ale również nawilżać ją i czynić bardziej chłonną i gotową do przyjmowania składników odżywczych z nakładanego w dalszej kolejności kremu. Całkowicie oddzielnym tematem są toniki przeznaczone do pielęgnacji cery trądzikowej. W tego rodzaju kosmetykach pojawia się na przykład siarka wykazująca działanie bakteriobójcze, która jest jednym z podstawowych składników stosowanych w kosmetykach dedykowanych dla osób borykających się z trądzikiem. Jednym z nich jest chociażby ten – http://tolpa.pl/normalizujacy-tonik-matujacy,p238.

Czytaj także  Jakich substancji unikać w kosmetykach do twarzy?

Konsekwencja w wyborze kosmetyków

Sam tonik niestety nie rozwiąże problemów, jakie mamy z cerą. Właśnie dlatego producenci tworzą całe linie kosmetyków przeznaczonych dla konkretnych rodzajów skóry. Świetnym przykładem mogą być chociażby produkty stworzone do pielęgnacji cery trądzikowej. Są one komplementarne względem siebie. Działanie jednego specyfiku wzmacnia skuteczność kolejnego. Wiadomo przecież nie od dziś, że razem można więcej zdziałać. Jeśli więc decydujemy się na wybór konkretnego tonika, warto pomyśleć również o zakupie pozostałych kosmetyków intensyfikujących działanie jednego preparatu.

Alkohol szkodzi zdrowiu… skóry

Dziś w produkcji toników coraz częściej odchodzi się od wprowadzania alkoholu do ich składu. Niestety składnik ten niebezpiecznie wysusza i osłabia skórę, mimo że skutecznie zabija bakterie i usuwa zanieczyszczenia. Na szczęście istnieją jednak substancje, które nie wykazują tak inwazyjnego działania, a są również skuteczne, jeśli chodzi o zabijanie bakterii. Z pewnością warto wybierać właśnie takie produkty zamiast tych, których podstawowym składnikiem oprócz wody jest alkohol. Skórę należy osuszać w sposób zdrowy i mądry.

Jakie jest najważniejsze kryterium wyboru tonika?

Ostateczny wybór, jakiego dokonamy, musi przede wszystkim stanowić odpowiedź na potrzeby naszej skóry. Producenci ułatwiają nam zadanie informując na opakowaniach, dla kogo przeznaczony jest konkretny produkt i jakie substancje wspomagające zawiera. Jeśli mamy cerę wrażliwą, powinniśmy wybierać produkty bogate w składniki kojące, jeśli tłustą – w takie które likwidują nadmiar sebum, ale robią to w sposób nieszkodliwy i nieinwazyjny itd. Ważna jest tutaj świadomość własnych potrzeb.

Czytaj także  Dermokosmetyki w codziennej pielęgnacji skóry - jak je stosować?