perfumkowo24.pl

Jaki krem na blizny?

Jaki krem na blizny?

Jaki krem na blizny?

Na skutek różnych uszkodzeń naskórka powstają blizny, które nierzadko wyglądają brzydko i nieestetycznie. Nic dziwnego więc, że wiele ludzi chce się ich pozbyć lub przynajmniej sprawić by były mniej widoczne. W skuteczny sposób pomogą w tym różnego rodzaju kremy na blizny. Jednak jaki wybrać krem, który naprawdę okaże się skuteczny oraz wart wydanych na niego pieniędzy?

Jak powstają blizny?

Blizny powstają na skutek mechanicznego uszkodzenia naskórka – w miejscu urazu powstaje rana, która się goi. Jej wygląd różni się przede wszystkim w zależności od przyczyny jej postania. Odpowiednia pielęgnacja powstałej blizny jest gwarancją na jej mniejszą widoczność. Wyróżniamy blizny, które są następstwem trądziku, ran ciętych, oparzeń, cesarskich cięć lub operacji chirurgicznych.

Jak przebiega gojenie się blizn?

Blizna może się goić na dwa sposoby: poprzez ziarninowanie lub rychłozrost. Pierwszy sposób jest dłuższym procesem i ma miejsce wówczas, gdy nie doszło do pierwotnego zamknięcia rany (np. na skutek zakażenia). Rychłozrost natomiast jest najbardziej korzystnym sposobem, ponieważ brzegi powstałej rany sklejają się i odtwarza się ciągłość naskórka.

Jakie są zadania kremu na blizny?

Krem na blizny ma za zadanie przede wszystkim możliwie jak najbardziej zmniejszyć jej rozmiar oraz rozjaśnić koloryt. W bardzo dużym stopniu poprawi to wygląd skóry, natomiast blizna będzie o wiele mniej widoczna.

Czytaj także  Jakich substancji unikać w kosmetykach do twarzy?

Jaki krem na blizny wybrać?

Takiego rodzaju kremy mają przede wszystkim działanie zamykająco-ochronne. Ich ogromną zaletą jest to, że szybko się wchłaniają. Najlepiej stosować je tuż przed snem. Trzeba jednak pamiętać, że aby krem był naprawdę skuteczny należy zacząć kurację jak najszybciej, najlepiej zaraz po powstaniu blizny.

Jeżeli chodzi o najlepsze kremy na blizny, powinno się wybrać takie, które w swym składzie posiadają następujące składniki: kolagen, silikony, witaminy A i C, cynk oraz heparyna.

Nie przez przypadek wyszczególniony jest kolagen, ponieważ to jeden z najbardziej skutecznych składników. Gwarantuje on przede wszystkim znaczne wygładzenie blizny, która zmienia swój kolor na jaśniejszy.

Skuteczność sylikonu w walce z bliznami została potwierdzona w wielu badaniach. Dzięki niemu blizny stają się znacznie mniejsze, rozjaśnione i wygładzone. Dodatkowo łagodzi uczucie świądu skóry i eliminuje dyskomfort.

Witaminy dostarczają składników odżywczych skórze, oprócz tego przyczyniają się do redukcji blizn. Szczególnie skuteczne okazują się witamina C oraz witamina A. Obie te witaminy w znacznym stopniu przyśpieszają gojenia się ran oraz regenerują naskórek. Oprócz tego posiadają właściwości, które poprawiają koloryt blizny.

Cynk odgrywa dużą rolę w procesie gojenia się skóry oraz w procesach zapalnych. W skuteczny sposób prowadzi do przywrócenia skórze zdrowego wyglądu. W przypadku braku tej substancji w składzie kremu, można stosować go także doustnie w formie tabletek.

Czytaj także  Jaki tonik do twarzy?

Zadaniem heparyny jest przede wszystkim zmiękczenie blizny. Oprócz tego posiada ona właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Jej ogromną zaletą jest to, że pobudza regenerację komórek i tkanek.

Oczywiście nie jest koniecznym, aby dany krem posiadał w swym składzie wszystkie te składniki. Natomiast im więcej ich będzie, tym krem na blizny będzie bardziej skuteczny.