perfumkowo24.pl

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne

Wiele osób zastanawia się jak kupić oryginalne perfumy. Jak wiadomo idąc do perfumerii nie musimy się obawiać, że dostaniemy podróbkę. Jednak kupując pachnidełka na stronach internetowych lub w innych miejscach musimy bardzo uważać. Często również można spotkać pod supermarketami osoby z poza naszego kraju, które mają do sprzedania przeważnie kradziony towar i w większości przypadków nie jest on oryginalny.

https://www.ceneo.pl/Perfumy_i_wody

Jak rozpoznać oryginalne zapachy od podróbek?

Na początku powinna nas zainteresować cena produktu, jeżeli jest stosunkowo niska, możemy spodziewać się, że nie otrzymamy oryginalnego towaru chyba, że sklep aktualnie wyprzedaje ostanie sztuki.
Jeżeli chodzi o zakupy takich produktów na rynku lub od innych osób, możemy spodziewać się, że towar będzie oryginalny jednak nie pochodzi on z legalnego źródła.

Kolejną rzeczą jaka powinna nas zainteresować przy zakupie perfum, jest ich opakowanie, które powinno być w nienagannym stanie. Wszystkie pogięte opakowania, brak folii mogą świadczyć, że towar nie jest oryginalny.
Buteleczka również powinna nas zainteresować a zwłaszcza logo firmy ( jeżeli wiemy, że oryginał takie posiada). Flakonik powinien być dopracowany w każdym calu, kupując zapachy w znanych drogeriach nie natkniemy się na ostre krawędzie butelek, jak również atomizer jest tak skonstruowany, aby klienci nie zgłaszali reklamacji.
Pojemność flakonika również powinna być przez nas sprawdzona, ponieważ podróbki czasami są produkowane w innych pojemnościach. Warto jest więc przed zakupem sprawdzić ile mililitrów ma w oryginale wybrany przez nas produkt.

Czytaj także  Linia produktów Davines - hearth of glass

Na chwilę obecną w internecie możemy sprawdzić praktycznie wszystko, dobrze jest wiedzieć, że możemy sprawdzić numer seryjny perfum. Wszystkie buteleczki powinny taki numer posiadać, jeżeli go nie ma z pewnością jest to podrobiony produkt. Jeżeli jednak flakonik posiada numer i chcemy sprawdzić towar, za pomocą stron oferujących takie możliwości wpisujemy numer butelki i pojawia nam się informacja czy towar jest z legalnego źródła. W przypadku, gdy nasz numer nie widnieje po jego wpisaniu mamy do czynienia z podróbką lub są to bardzo rzadkie produkty np. z edycji limitowanej. Musimy brać pod uwagę, że producenci fałszywek są na bieżąco z oryginalnymi kodami, dlatego ta metoda nie daje stu procentowej gwarancji.
Sam numer seryjny powinien być w odpowiednim miejscu umieszczony na flakonie w przypadku podróbek jest mało widoczny.

Sam zapach perfum, jeżeli mamy możliwość ich powąchania również powinien wzbudzić naszą czujność. Jak wiadomo oryginalne zapachy bardzo długo utrzymują się na ciele oraz ubraniach. Jeśli mamy możliwość możemy przetestować czy rzeczywiście wybrany przez nas towar równie długo pozostaje na skórze.

Tak naprawdę jeśli boimy się, że wydamy na marne nasze pieniądze warto jest czasami dołożyć kilka złotych więcej i mieć pewność, że zakupiony przez nas towar jest w stu procentach oryginalny.

Czytaj także  Dermokosmetyki w codziennej pielęgnacji skóry - jak je stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *