perfumkowo24.pl

Jak dbać o oczy?

Jak dbać o oczy?

Jak dbać o oczy?

Oczy każdego dnia wykonują ciężką pracę. Musimy odpowiednio o nie dbać, by długo nam służyły. Nie można zapomnieć o oczyszczaniu twarzy i tonizacji, które przygotowują skórę na przyjęcie składników odżywczych zawartych w kremach. Okolice oczu są bardzo wrażliwe, skóra jest cienka, a co się z tym wiąże, w pierwszej kolejności narażona na zmarszczki. Jak dbać o oczy?

Jak pielęgnować skórę pod oczami? Odpowiednie oczyszczanie twarzy i tonizacja

Prawidłowo wykonany demakijaż jest podstawą pielęgnacji i nie możemy o nim zapominać. Nasza twarz jest narażona na działanie czynników zewnętrznych i osadza się na niej wszystko to, z czym się stykamy. Pory skóry się zapychają, co jest powodem powstawania zaskórników i innych zanieczyszczeń. Ilość bakterii, które zostają na twarzy po całym dniu aktywności jest podobna do tej, jaka zostałaby na naszych stopach, gdybyśmy latem maszerowały po chodnikach boso. W związku z tym, odpowiednie oczyszczanie twarzy i tonizacja są niezbędne. Nie można zapominać także o demakijażu oczu, który trzeba robić specjalnym preparatem. Jeżeli używamy wodoodpornego tuszu do rzęs, odpowiedni będzie płyn dwufazowy, który zawiera warstwę olejową, która radzi sobie nawet z najbardziej opornym tuszem. Można sięgnąć także po śmietankę lub mleczko do demakijażu. Nasączony kosmetykiem płatek przykładamy na chwilę do zamkniętej powieki, a następnie delikatnie przesuwamy wacik od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Kolejnym krokiem jest delikatne, ale energiczne przesunięcie dłonią z góry do dołu, wzdłuż rzęs. W ten sposób zmywamy tusz. Resztki tuszu oraz kredek spomiędzy rzęs usuwamy za pomocą patyczka kosmetycznego namoczonego w stosownym płynie. Czynność ponawiamy tak długo, aż płatek będzie czysty.

Czytaj także  Najlepsze przepisy na soki oczyszczające

Nie tylko oczyszczanie twarzy i tonizacja. Jak wybrać krem pod oczy?

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, nie ma w sobie gruczołów łojowych i bardzo szybko widać na niej oznaki upływającego czasu. W tym miejscu szybko pojawiają się zmarszczki, więc musimy szczególnie dbać o te partie twarzy. Pierwszy kosmetyk tego typu powinien mieć działanie nawilżające. Czterdziestolatka powinna ujędrniać naskórek, powieki i skórę wokół oczu. W sklepach kosmetycznych znajdziemy wiele preparatów pod oczy. Kremy, żele lub emulsje pod oczy powinny zawierać witaminę C i E, wyciąg z aloesu oraz dodatek bławatka. Taka kompozycja składników zapewni skórze właściwą ochronę i nawilżenie. Krem trzeba delikatnie wklepywać w skórę dwa razy dziennie: rano, przed wyjściem na dwór, a także wieczorem, przed snem.

Skóra pod oczami jest delikatna, cienka i wrażliwa, a przez to szybko widać na niej skutki zaniedbań. Jeśli chcemy długo wyglądać pięknie i młodo, dbajmy o oczyszczanie twarzy i tonizację i nakładajmy odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne.