perfumkowo24.pl

Elegancja i wygodna w modzie – przegląd damskich kostiumów

Elegancja i wygodna w modzie – przegląd damskich kostiumów

Elegancja i wygodna w modzie – przegląd damskich kostiumów

Nie każda kobieta przepada za sukienkami. Wiele z nich czuje się w nich po prostu źle i na nic nie zdaje się zapewnianie ich, że jest to tylko subiektywne odczucie. Na szczęście, współczesna moda odchodzi już od zmuszania kobiet do noszenia konkretnych strojów tylko dlatego, że tak wypada. Dziś liczy się elegancja i wygoda, a ta musi wiązać się z dobrym samopoczuciem. Alternatywą dla sukienek mogą być zarówno garnitury, jak i kombinezony damskie. Ich wybór nie jest mały, a zasady, na jakich powinien się opierać – łatwe do przyswojenia.

Damskie garnitury bez tajemnic

Przyglądając się damskim garniturom ze zdumieniem odkrywamy, że ich wybór jest znacznie większy niż miało to miejsce do tej pory. Choć więc garnitur damski nadal jest kojarzony przede wszystkim z kreacją idealną do pracy, warto zastanowić się nad tym, czy nie zakładać go także w innych okolicznościach. Żakiety bez guzików są świetnym uzupełnieniem imprezowej kreacji, tak zwane garnitury sportowe można nosić podczas mniej formalnych spotkań, gdy zaś przekonamy się do tego elementu garderoby – szybko znajdziemy takie połączenia, które pozwolą na uczynienie z garnituru elementu codziennej stylizacji.
Oczywiście, nie każdy garnitur damski będzie prezentował się jednakowo dobrze. Przed jego zakupem warto więc zainteresować się zasadami, na jakich opiera się jego dopasowanie. Jeśli więc kupujemy go z myślą o eleganckich stylizacjach, najlepsze wrażenie zrobi połączenie garnituru z długimi spodniami do kostek. Garnitur, zwłaszcza w kreacjach mniej formalnych, można też nosić z dopasowanymi spodniami. Należy jednak liczyć się z tym, że w takich stylizacjach to właśnie spodnie będą skupiać na sobie uwagę. Pewną ostrożność dobrze jest też zachować, gdy jest się osobą niską. Niski wzrost nie zmusza do rezygnacji z garnituru, jeśli jednak ten jest połączony z szerokimi spodniami, często prowadzi do optycznego skracania sylwetki.

Czytaj także  Casualowe zestawy ubrań dla kobiet

Kombinezon na każdą okazję

Przyglądając się propozycjom przygotowanym przez kreatorów mody trudno nie zauważyć też tego, że kombinezon damski coraz odważniej radzi sobie już nie tylko na wybiegach, ale i w naszym najbliższym otoczeniu. Co więcej, wcale nie musi być rozwiązaniem, które można dopasować jedynie do szczupłej sylwetki. Kombinezony sprawdzają się znakomicie w pracy i podczas formalnych spotkań. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie również temu, aby zakładać je na co dzień, a nawet – na imprezy.
Damski kombinezon ciągle jest propozycją stosunkowo nową, nic więc dziwnego, że wiele osób musi przyzwyczaić się nieco do niego. Warto więc pamiętać, że ten, który będzie na nas naprawdę dobrze leżeć nie powinien być nie tylko zbyt ciasny, ale również przesadnie luźny. Niższe kobiety muszą stawiać na modele bardziej dopasowane. Wysoki wzrost daje w tym wypadku większe pole do manewru i umożliwia założenie kombinezonu bardziej zwiewnego. Warto też pamiętać, że przy figurze gruszki również można nosić bez obaw kombinezon, chcąc czuć się w nim pewnie należy jednak postawić na jeden z tych modeli, które akcentują biust. Co warte podkreślenia, takie kombinezony damskie są też tworzone z myślą o bardziej formalnych wyjściach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *