perfumkowo24.pl

Samodzielna kosmetyczka, co powinna mieć w domu

Samodzielna kosmetyczka, co powinna mieć w domu

Samodzielna kosmetyczka, co powinna mieć w domu

 

Regularne wizyty u kosmetyczki mogą nadwyrężyć niejeden budżet, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na dokonywanie wielu zabiegów samodzielnie w domu. Do tego potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też odpowiednie wyposażenie.

 

Aby móc jak najdokładniej wyeksponować dodatnie cechy swoje urody, potrzebne jest odpowiednie oświetlenie. Mimo, że poprawa wyglądu nie zawsze tego wymaga, prze większość jednak czasu kobieta musi spędzić czas przed lusterek. Z tego powodu nie powinno być one byle jakie, ale wyposażone w odpowiednie lampy do lustra, które mogą być w bardziej teatralnej formie żarówek LED w ramie lub w postaci lampek diodowych wbudowanych w lustro. Można wybrać również wariant lampy nad lustrem, jednak w tym przypadku należy uważać, aby światło padało w odpowiedni sposób eliminując cienie.

 

Odpocznij od ostrza

Wrastające włoski, czerwone chrostki oraz ból to oznaka depilacji za pomocą maszynki. Aby mieć długotrwały efekt gładkich nóg trzeba zdecydować się na zabieg laserowego usuwania owłosienia. To jedna kosztuje. Jeden zabieg kosztuje ok 250 zł za jedną partię ciała. Takich zabiegów powinno być jednak wiele, aby przyniosły skutek. Jednorazowa depilacja laserowa jest nieskuteczna. Dlatego, by móc z niej korzystać, najlepiej jest zaopatrzyć się we własny depilator laserowy. Jego jednorazowy koszt wynosi ok 2000 zł, ale zawraca się już po drugim zabiegu.

Czytaj także  Co na trądzik

 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to doskonały sposób na regenerację skóry, w tym likwidację blizn. Pomaga ona również problemach z łuszczeniem się skóry. Poprawia również mikrokrążenie, oraz działa pobudzająco na produkcję kolagenu. Jest pomocna w zwalczaniu trądziku, przebarwień a nawet zmarszczek skóry! Mikrodermabrazja ma duże uznanie wśród salonów piękności, jednak z powodzeniem może być stosowana w domu.

Urządzenie posiada głowice ścierne pokryte diamentem, które w połączeniu z podciśnieniem wytwarzanym przez urządzenie działa oczyszczająco, które w kontrolowany sposób ścierają naskórek, który właśnie poprzez odpowiednie podciśnienie wędruje do filtra.

Aby zabieg ten był skuteczny, powinien być wykonywany najczęściej co tydzień, ale nie rzadziej niż co miesiąc, w dziesięciu seriach.

Należy pamiętać, że należy wstrzymać się zabiegiem w przypadku zakażenia wirusowego, skłonności do bliznowców, nowotworów skóry i znamion.

Prostownica

Prostownica może być niebezpiecznym narzędziem dla włosów. Nieumiejętnie użyta, lub co ważniejsze, kupiona po jak najtańszej cenie może je mocno uszkodzić. Jednak używana w sposób prawidłowy może zmienić wygląd kobiety nie do poznania.
Przy wyborze prostownicy należy wybrać taka, która ma regulację temperatury. Powinna być na wielostopniowa, ponieważ każde włosy są inne. Dobrze, aby miała funkcję blokady temperatury, aby przypadkiem nie zmieniła się podczas prostowania włosów. Kobiety o delikatnych włosach powinny kupić prostownice z najniższą możliwą temperaturą. Nie mniej jednak ważna jest jej moc. Aby zapewnić komfortowe i szybkie nagrzewanie powinna mieć przynajmniej 150W.

Czytaj także  Hit ostatnich sezonów, czyli jak nosić kombinezon damski?

 

Bardzo ważna jest kwestia samej płytki. Powinna być ona jak najbardziej gładka oraz wykonana z płytki ceramicznej. Prostownice metalowe i teflonowa powinny być już całkowicie wycofane z rynku, mogą się jednak pojawić w dyskontach po „atrakcyjnej cenie” i na bazarach. Niszczą one włosy, dlatego należy ich unikać.